ارائه کیفیت ۸K در پخش زنده تلویزیونی با تکنولوژی های NHK ممکن می شود – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک

در حالی که شبکه های تلویزیونی کم کم برای ارائه رزولوشن ۸K آماده می شوند (مسلما نه در ایران)، کمپانی نام آشنای ژاپنی NHK به زودی در نمایشگاه NAB 2018 از آخرین دستاوردهای خود در تکنولوژی های تصویری رونمایی به عمل می آورد

نخستین و مهم ترین محصول NHK بدون شک دوربین تلویزیونی جدید این شرکت است که می تواند تصاویر را با سرعت ۲۴۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری کند؛ نرخ فریمی ایده آل برای پوشش صحنه های ورزشی و البته کاستن از موشن بلر در عین حفظ سرعت اصلی در فیلمبرداری.

اگر چه رزولوشن ۸K هنوز در خانه های مردم فراگیر نشده و شبکه های تلویزیونی استریم کننده با این کیفیت حتی در ژاپن هم انگشت شمارند، اما NHK با رونمایی از این دستاوردها در نمایشگاه NAB امسال نوید پیشرفت این تکنولوژی را داده و با ساخت تجهیزات لازم در عمل اثبات کرده که تا فراگیر شدن این کیفیت در تلویزیون هایمان شاید فاصله زیادی نداشته باشیم.

اما به غیر از این، NHK در نمایشگاه امسال از یک نمایشگر ۸K VR هم رونمایی خواهد کرد که کیفیت تصویر آن ورای تصوراتی است که تا کنون از تلویزیون های پیکسلی داشته اید. این نمایشگر به طور اختصاصی برای پخش زنده تصاویر ۸K طراحی شده و NHK در آن از آخرین تکنولوژی های پخش تلویزیونی خود برای ارائه بالاترین کیفیت ممکن به بیننده استفاده کرده است.

به گفته شرکت ژاپنی، ویدیوهای ۸K پیش از مخابره شدن از طریق یک فرستنده مخصوص کاهش حجم پیدا کرده و به سرعت به یک سیگنال مبتنی بر IP تبدیل می شوند، بنابراین در عین حفظ کیفیت شاهد تصاویر زنده نرم و روانی در تلویزیون ۸K خود خواهید بود.

در حالی که شبکه های تلویزیونی کم کم برای ارائه رزولوشن ۸K آماده می شوند (مسلما نه در ایران)، کمپانی نام آشنای ژاپنی NHK به زودی در نمایشگاه NAB 2018 از آخرین دستاوردهای خود در تکنولوژی های تصویری رونمایی به عمل می آورد.


اخبار مرتبط

 • حذف نسخه جدید تلگرام از مارکت‌های اندرویدی ایرانی – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • به روزسانی  iOS 11.3 باعث از کار افتادن برخی پنل های لمسی آیفون شده است – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • کابوس یا واقعیت؛ بررسی احتمال عرضه پژو ٢٠٧ كراس توسط ایران خودرو – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • دست دوستی جگوار لندروور با بلک بری برای ساخت نسل تازه سیستم های اطلاعاتی خودرو – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • سایه فیلترینگ بر سر تلگرام – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • سریال بی‌مخاطب پاساژ پایتخت ؛ دلار با بازار موبایل چه کرد؟ – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • حراج مجموعه ای از تصاویر کمیاب عصر مسابقه فضایی؛ ۱۵۰۰ تصویر ناسا به فروش می رسد – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • ارائه کیفیت ۸K در پخش زنده تلویزیونی با تکنولوژی های NHK ممکن می شود – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *