حمله سایبری به سیستم های المپیک زمستانی ۲۰۱۸؛ روسیه اتهام دست داشتن را رد می کند – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک

مقامات رسمی برگزار کننده المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی خبر از حمله سایبری  در ۲۰ بهمن ماه به سیستم های خود در مراسم افتتاحیه این رویداد داده اند
لازم به ذکر است که مکان برگزاری این رویداد ورزشی تنها حدود ۸۰ کیلومتر از مرز بین دو کشور کره فاصله دارد؛ دو کشوری که از لحاظ فنی هنوز در شرایط جنگی با یکدیگر به سر می برند.

ما مطلع هستیم که رسانه های غربی قصد انجام تحقیقات ساختگی تحت عنوان «ردپای روس ها» در حملات هکی منابع اطلاعاتی مرتبط با میزبانی بازی های المپیک زمستانی در جمهوری کره [جنوبی] را دارند. البته هیچ مدرکی [از سوی رسانه های غربی] برای ارائه به جهانیان یافت نشده.

«مارک آدامز» سخنگوی کمیته بین المللی المپیک در این مورد اعلام کرده که سیستم ها امن هستند. او همچنین افزوده قرار نیست در مورد این مشکل اظهار نظر (از سوی کمیته المپیک) صورت گیرد. هنگامی که از او سوال شد چه کسی در پشت این حملات است، آدامز پاسخ داد که در دقیقاً نمی داند.

حضور نیروهای پلیس ویژه کره جنوبی در تمرین های ضد تروریسم در پیونگ چانگ پیش از برگزاری المپیک زمستانی. به نظر می رسد مسئولان کره جنوبی از قبل در حال آماده شدن برای مخاطرات احتمالی بوده اند.

به دنبال اعلام دوپینگ کردن برخی از ورزشکاران روسیه در المپیک سال ۲۰۱۶ برزیل، این کشور از حضور در المپیک زمستانی پیونگ چانگ منع شد. پس از این اتفاق در ژانویه سال جاری، یعنی مدتی قبل از شروع المپیک زمستانی، محققان امنیت سایبری مدارکی یافت بودند که نشان از قصد روسیه برای حملات سایبری (تلافی جویانه) به سازمان های المپیک و مبارزه با دوپینگ را می داد. در پی رویداد هک اخیر وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده:

مقامات رسمی برگزار کننده المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی خبر از حمله سایبری  در ۲۰ بهمن ماه به سیستم های خود در مراسم افتتاحیه این رویداد داده اند. برخی خبر از دست داشتن روسیه در این اتفاق می دهند.

به گفته خبرگزاری رویترز مقامات رسمی این رویداد اعلام کرده اند هنگامی که ورزشکاران در حال رژه رفتن بودند، سرویس های مرتبط با اینترنت و تلویزیون در معرض خطر قرار گرفته اند. البته به گفته «سانگ بایک-یو»، سخنگوی کمیته سازماندهی پیونگ چانگ در حال حاضر تمام مشکلات حل شده اند. به گفته منابعی که هویت شان فاش نشده، حملات مذکور بخش های حیاتی سیستم ها را هدف قرار نداده بودند.


اخبار مرتبط

 • نسخه اندروید بازی Street Fighter IV کمتر از یک ماه دیگر عرضه می شود – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • کسپرسکی از کشف آسیب پذیری در تلگرام و استخراج ارزهای مجازی با آن خبر داد – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • تغییر یک شبه لهجه چطور اتفاق می افتد؟ – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • آشنایی با موبایل های هوشمند هواوی در طرح عیدِ دیدنی – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • مشکل موبایل‌های غیرفعال شده با پرداخت عوارض گمرکی ۱۵ درصد حل خواهد شد – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • یازده تجربه اسرار آمیزی که در خواب داریم – روزیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • جدیدترین‌های دنیای خودرو در نمایشگاه شیکاگو ۲۰۱۸ – گروه مجستیک الکترونیک
 • زمان پرداخت حقوق سرباز معلمان + چرا نباید پشت یک موتور جت قرار گرفت [تماشا کنید] – دیجیاتو – گروه مجستیک الکترونیک
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *