نرم افزار جدید برای هکرها نوشته شد – گروه مجستیک الکترونیک

سایبربان: نرم‌ افزارطراحی شده توسط Cymmetria که MazeHunter نامگذاری شده، امکان مقابله بیشتر هکرهایی را که به شبکه نفوذ کرده و کنترل دستگاه‌ها را در دست می‌گیرند، پدید می‌آورد
تفاوت بین hack back و مدیریت رخدادها در این است که سازمان‌های قربانی خود تصمیم می‌گیرند که چه داده‌هایی را از طریق سیستم‌های تسخیر شده در اختیار مهاجمین قرار دهند.

برخلاف گذشته که پروسه امداد و جرم‌شناسی به‌صورت دستی انجام می‌شد و در عمل زمان کافی در اختیار مهاجمین برای از کار انداختن فیزیکی سیستم‌ها قرار می‌گرفت، در سیستم جدید تمام کارها به‌صورت خودکار و همزمان با حمله انجام می‌شود.

این عمل نه تنها از لحاظ تکنیکی خطرناک است، بلکه از نظر قانونی نیز در اکثر کشورها نفوذ بدون مجوز محسوب شده و خلاف قانون است.

هکرها می‌توانند در پشت لایه‌های متعدد IP مخفی شوند و از شبکه و امکانات قربانیان خود برای حمله استفاده کنند؛ همانطور که ماهر گفته در این حالت هک مهاجمین می‌تواند به معنی هک مجدد قربانیان باشد که از لحاظ قانونی نیز دارای مشکلات متعددی است.

با این تفاسیرCymmetria معتقد است که MazeHunter ماشین‌های درون شبکه سازمان را مورد هجوم قرار می‌دهد تا با تزریق داده‌های جعلی به کمپین، ابزار مهاجمین را شناسایی و گمراه کرده و نهایتا حمله را بی‌نتیجه بگذارد.

آثار ایجاد شده توسط مهاجمین به‌صورت همزمان و پیش از حذف، ثبت شده و با ابزارهایی مانند PowerShell و Metasploit با مهاجمین مبارزه شده و حمله آنها بی‌ثمر می‌شود؛ در این روش بر خلاف اهداف خارج از شبکه، هدف کاملا شناخته شده است.

هک مهاجمان از مدت‌ها پیش یک موضوع بحث برانگیز در جامعه امنیت بوده است؛ هک مهاجمان در خارج از شبکه داخلی عملی با ریسک بالاست که امکان بالا گرفتن سطح حملات را در پی دارد و اکثر متخصصان آن را توصیه نمی‌کنند.

سایبربان: نرم‌ افزارطراحی شده توسط Cymmetria که MazeHunter نامگذاری شده، امکان مقابله بیشتر هکرهایی را که به شبکه نفوذ کرده و کنترل دستگاه‌ها را در دست می‌گیرند، پدید می‌آورد.
در واقع Hack backمبارزه مستقیم با دشمنان را میسر می‌سازد و به تیم محافظتی امکان می‌دهد تا بر‌اساس مدل خود در مقابل آنان بیستند.

در عمل به‌جای استفاده از ابزار جرم‌شناسی (forensics) برای کشف ابزارها و تکنیک‌های استفاده شده تیم امنیتی خود هدایت عملیات را بر عهده می‌گیرد و لیست کامل ابزارها و تکنیک‌های استفاده شده را به‌صورت همزمان بدست می‌آورد.

اخیرا موجی از تکنولوژی‌های جدید در این زمینه توسط استارتاپ‌هایی مانند Cymmetri،Illusive Networks و TrapX به راه افتاده که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد به نسبت روش کوزه عسل یا داده‌های جعلی برخورد خشن‌تری با مهاجمین داشته باشند.

تکنولوژی فریب (deception) پیش از این توسط دولت، سازمان‌های سرویس مالی و مؤسسات ارتباطی استفاده شده است؛ از نمونه‌های پیشین آن می‌توان به روش کوزه عسل (honey pot) اشاره کرد.

هدف آنان نفوذ به هکرها و سرقت ابزارهای به‌کار گرفته شده توسط آنان به‌منظور مقابله فعال است.

این مؤسسه آن را هک قانونی (legal hackback) می‌داند و در کنار ابزار تولید شده یک چارچوب را به سازمانها پیشنهاد می‌کند تا مشخص شود چه عکس‌العمل‌های قانونی ای را می‌توانند در برابر مهاجمین شبکه خود داشته باشند و هر کدام چه ریسکی را تحمیل خواهد کرد.

ایده طراحی این ابزار از درخواست‌های دو شرکت بزرگ (که یکی جزء ۵۰۰ شرکت برتر ارتباطات و دیگری از سرویس‌دهنده‌های بزرگ مالی است) مبنی بر تمایل این شرکت‌ها به هک مهاجمینی که قصد نفوذ به شبکه آنها را داشته‌اند، نشأت گرفته است.


اخبار مرتبط

 • حدود شرعی نظارت بر عملکرد کاربران فضای مجازی + حمل بار با بنز ۳ میلیاردی! – گروه مجستیک الکترونیک
 • چگونه سرعت آیفون خود را بررسی کنیم؟ – گروه مجستیک الکترونیک
 • واکنش رسمی سامسونگ به اعتراض ایران – گروه مجستیک الکترونیک
 • ماهواره سنجش از دور برای جلوگیری از مخاطرات طبیعی – گروه مجستیک الکترونیک
 • آغاز فعالیت پروژه «تماس امن» اسنپ در قزوین – گروه مجستیک الکترونیک
 • تیاگو سیلوا: بازی برابر BBC اصلا آسان نیست + اولین اطلاعات از گوشی آنر ۷C لو رفت – گروه مجستیک الکترونیک
 • مغز چطور به یادگیری مهارت جدید کمک می‌کند؟ – گروه مجستیک الکترونیک
 • کوآلکوم ۵۵۷ هزارمیلیارد تومان فروخته می‌شود – گروه مجستیک الکترونیک
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *